Dzięki profilowi zaufanemu możesz załatwić sprawę z urzędem bez wychodzenia z domu. Nie tylko potwierdzisz swoją tożsamość w systemach, ale także będziesz mógł zdalnie podpisywać dokumenty urzędowe za pomocą podpisu zaufanego. Zapoznaj się z prostym sposobem na podpisanie dokumentu online.

05 kwietnia 2022

Jak podpisać dokument profilem zaufanym ? Instrukcja

Czym jest profil zaufany?

 

Profil zaufany jest środkiem identyfikacji elektronicznej. Dzięki niemu możesz potwierdzić swoją tożsamość w Internecie oraz podpisać dokument podpisem elektronicznym, jeśli jest to niezbędne do załatwienia wielu spraw urzędowych.

Dzięki profilowi zaufanemu zalogujesz się do Platformy Usług Elektronicznych, ZUS PUE, e-Urzędu Skarbowego itd.

 

 

Co to jest podpis zaufany?

 

Podpis zaufany to elektroniczny podpis, który jest uwierzytelniany i potwierdzony przez zaufany podmiot, taki jak urząd administracji publicznej lub instytucja certyfikująca. Podpis zaufany ma taką samą ważność prawna jak tradycyjny podpis odręczny i może być stosowany do autoryzowania dokumentów elektronicznych. Jest to metoda bezpieczna i niezmienialna, która zapewnia pewność co do tożsamości podpisującego oraz integralności dokumentu. Podpis zaufany jest szeroko stosowany w transakcjach elektronicznych, umowach, deklaracjach podatkowych i innych sytuacjach, gdzie wymagane jest potwierdzenie tożsamości i autentyczności dokumentu.

 

Jeśli jeszcze go nie założyłeś, przejdź na stronę  gov.pl i załóż swój indywidualny profil zaufany.

 

Jak podpisać dokument online przez podpisem zaufanym?

 

Aby złożyć podpis, musisz posiadać swój profil zaufany. Potrzebny Ci też będzie zapisany na komputerze dokument, który chcesz podpisać.

 

W celu podpisania dokumentu Profilem Zaufanym należy otworzyć stronę o adresie: https://pz.gov.pl i uruchomić zakładkę: Podpisz Profilem Zaufanym.Jak zalogować się na gov.pl

  1. Kolejno uruchomi się podstrona o adresie: https://www.gov.pl/, która umożliwia załatwianie spraw urzędowych droga online. W zakładce: DLA OBYWATELA należy wybrać opcję: Dokumenty i dane osobowe.Jak użyć gov.pl ?

  2. Kolejno spośród listy rozwijalnej należy wybrać opcję: Podpisz dokument elektronicznie - wykorzystaj podpis zaufany.Usługi dla obywatela - jak podpisać dokument?

  3. Otworzy się podstrona o tytule: Podpisz dokument elektronicznie – wykorzystaj podpis zaufany (https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpiszaufany), na której należy uaktywnić opcję: START.Podpisz dokument elektronicznie

  4. W kolejnym oknie dialogowym należy uaktywnić opcję: PODPISZ LUB SPRAWDŹ DOKUMENT

  5. Kolejno należy dołączyć plik (z dysku/pamięci zewnętrznej), który zamierzamy podpisać profilem zaufanym, poprzez wybranie opcji: WYBIERZ DOKUMENT Z DYSKU albo poprzez przeciągnięcie dokumentu z pulpitu we wskazane miejsce.Instrukcja krok po kroku jak podpisać dokument profilem zaufanym

Po załączeniu pliku otworzy się okno dialogowe zawierające informacje o załączonym pliku – w celu sfinalizowania działań należy wybrać opcję: PODPISZ 

  1. Do wykonania operacji wymagane jest posiadanie przez użytkownika Profilu Zaufanego.

 

Chcesz być na bieżąco śledź nasze informacje na => BAZA WIEDZY MK

 

Czytaj również:

Księgowość online czy usługi stacjonarnego biura rachunkowego ? 

Jak podpisać dokument profilem zaufanym ? Instrukcja

Jak zarejestrować konto na PUE? - Instrukcja

Księgowość online

 

 

 

Nowoczesne biuro rachunkowe online

Mobilna Księgowość


OnLine

Usługa MK Mobilna Księgowość Online oferująca wygodne i dostępne z każdego miejsca zarządzanie finansami firmy, dzięki nowoczesnym narzędziom księgowym w chmurze.

Mobilna Księgowość OnLine

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i bądź na bieżąco z nowinkami oraz poradami dotyczącymi mobilnej księgowości online
"Obserwuj nasz profil na Instagramie, aby odkrywać wskazówki i aktualności związane z mobilną księgowością online i nowoczesnym biznesem."

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Mobilna Księgowość Biuro Rachunkowe Online Olsztyn

Mobilna Księgowość Biuro Rachunkowe Online Olsztyn: NIP 7392939016, REGON 362654132, ul. Pieniężnego 18b lok. 105, 10-006 Olsztyn

Polityka prywatności

Mobilna Księgowość, Księgowy online, biuro rachunkowe online, internetowe biuro rachunkowe, usługi księgowe online, księgowość przez internet, księgowość online, księgowość internetowa, PKPiR, Ryczałt, Kardy online, Płace online.

biuro@mobilnaksiegowosc.com.pl

+48 796 199 996